Обережно, контрафактна продукція!
У Міністерстві освіти і науки повідомили, що Державною інспекцією навчальних закладів, Інститутом інноваційних технологійі змісту освіти та Українською асоціацією видавців і книгорозповсюджувачів здійснюються заходи щодо забезпечення використання у загальноосвітніх навчальних закладах тільки якісної навчально-методичної літератури, яка пройшла експертизу та отримала відповідний гриф. Зокрема, за інформацією МОН, з метою виявлення контрафактної книжкової продукції Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти здійснено перевірку навчальної літератури для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, що складена за новими навчальними програмами, у книжкових крамницях та ринках.
МОН звертається до вчителів та батьків з проханням звернути увагу на встановлені види грифів:
«ЗАТВЕРДЖЕНО МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ»,
«РЕКОМЕНДОВАНО МІНІСТЕРСТВОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ»,
«СХВАЛЕНО ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ».
У міністерстві нагадують, що НА ЗВОРОТІ титульного аркуша навчального видання вказується НОМЕР І ДАТА ЛИСТА або НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, ЯКИМ НАДАНО ГРИФ або НОМЕР І ДАТА ЛИСТА-ПІДТВЕРДЖЕННЯ ІНСТИТУТУ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ЗМІСТУ ОСВІТИ ПРО СХВАЛЕННЯ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ У ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ.
(За матеріалами сайту МОН України)
Нормативні документи щодо використання навчальної літератури у загальноосвітньому навчальному закладі
У листі наголошується, що неприпустимо використовувати у навчально-виховному процесі без належного документального підтвердження відповідності санітарно-епідеміологічним нормам та педагогічним вимогам таких видів друкованої продукції: зошитів шкільних та зошитів загальних учнівських, щоденників шкільних, а також зошитів (альбомів) для малювання шкільних (учнівських), альбомів (папок) для креслення, зошитів для нот, наборів кольорового паперу та картону, папок для зошитів, папок для праці тощо.
Лист МОН України від
05.09.2013 №1/9-607 ''Про використання навчальної літератури''
У даному листі зазначено, що окремі видавництва з метою уникнення розгляду рукописів навчальної літератури предметними комісіями Науково-методичної ради з питань освіти під час видання продукції фальсифікують інформацію щодо отримання навчальною літературою відповідних грифів Міністерства освіти і науки України.
Для цього на титульних сторінках навчальних видань здійснюються написи, що вводять в оману вчителів і батьків. Наприклад: «Посібник підготовлений відповідно до навчальної програми, затвердженої Міністерством освіти і науки України», «Посібник розроблений до підручника, який затверджений (рекомендований) Міністерством освіти і науки України», «Посібник схвалений предметною комісією» (проте не зазначалось, якою саме комісією), «Схвалено до використання в загальноосвітніх навчальних закладах Вченою радою того чи іншого вищого навчального закладу», тощо.
Також у листі зазначено, що всі попередньо видані навчальні посібники для учнів 1-х, 2-х та 5-х класів загальноосвітніх навчальних закладів видані раніше (до 2012 року) не відповідають новим навчальним програмам, які діятимуть з 1 вересня 2013 року та надалі використовуватися у навчально-виховному процесі не можуть.
"Про використання навчальної літератури у загальноосвітніх навчальних закладах". Наказ МОНмолодьспорт від 02.08.2012 №882
''Про надання грифа
навчальній літературі'' (наказ МОНмолодьспорту 04. 01.2013 №10)
Лист МОН України від
15.07.2013 №1/9-493 ''Про орієнтовний перелік навчально-методичного
забезпечення базових дисциплін у 2-х та 5-х класах загальноосвітніх навчальних
закладів''
Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання:
Нагадуємо, що в школі допустимо використання лише тих програм, підручників, посібників навчально-методичної літератури, що зазначені в наданих переліках.